Jak prowadzić restaurację?

Restauracje, pizzerie w dzisiejszych czasach muszą stawiać na jakość produktu i wiarygodność, w innym wypadku restauracja, pizzeria, która nie stawia sobie takich celów bardzo szybko bankrutuje. Klienci są dzisiaj bardzo wyczuleni na jedzenie, od razu poznają, gdy serwuje się im odmrażane potrawy. Niestety restauratorzy bardzo często kuszeni wizją szybkiego zysku idą właśnie tą drogą i chcą zarobić na oszukiwaniu swoich klientów.

Takie działanie nie ma jednak sensu, wcześniej czy później klienci odwrócą się plecami od takiej restauracji czy pizzerii. Bardzo popularnym programem ukazującym życie restauratorów są Kuchenne rewolucje, które już od kilku lat goszczą na antenie TVN. Magda Gessler jedna z najbardziej wybitnych polskich restauratorek prowadząca ten program stara się wpoić zasady jak ma funkcjonować i działać restauracja, aby przynosiła godziwe zyski.

W ciągu czterech dni zmienia podupadające restauracje w kwitnące miejsca, do którego zaczyna przychodzić mnóstwo klientów. Stawiając na kilka dań, które przyrządzane są zawsze na świeżo restauracja jest w stanie odnieść wielki sukces, nie trzeba ogromnej karty, gdyż to związane jest z faktem, iż niektóre dania muszą być mrożone a to jest największy błąd każdego restauratora. Droga pokazana przez Magdę Gessler zazwyczaj zmienia diametralnie podejście ludzi do tego zawodu, ale tylko taka droga prowadzi do sukcesu, restauracje, które podporządkowują się pani Magdzie i słuchają pilnie jej porad zawsze odnoszą sukces.

Polscy restauratorzy muszą zmienić swoją mentalność, skończyły się czasy że klient zje wszystko co się mu poda na talerzu, jesteśmy coraz bardziej rozwiniętym krajem, podwyższamy swoje wymagania w każdej dziedzinie życia. Wszystko to powoduje, iż standardy jakimi się kierujemy znacznie wzrosły na przestrzeni lat.

 

fot: https://www.pudelek.pl/artykul/125258/magda_gessler_otwiera_restauracje_w_toronto_zapraszam_do_wspolpracy/