Organizacja imprez plenerowych

Organizacja imprez plenerowych jest doskonałym rozwiązaniem na świętowanie na przykład Dnia Ziemi, Święta Saskiej Kępy, Małopolskiego Pikniku Lotniczego czy otwarcia sezony żeglarskiego. Imprezy plenerowe to również koncerty, festyny czy imprezy firmowe.

Pierwszym krokiem w organizacji imprezy jest wybranie odpowiedniego miejsca i zabezpieczenie go. Ważne są drożne drogi ewakuacyjne oraz sprzęt przeciwpożarowy.

Chcąc zorganizować imprezę plenerową zorientować się należy ile osób zechce się pojawić i czy potrzebne są stosowne pozwolenia. Zasady są różne w zależności od typu imprezy. Jeśli impreza zakwalifikowana zostanie jako masowa niezbędne okazać się mogą służby porządkowe oraz informacyjne. Istotną kwestią są również warunki sanitarne.

Kolejną kwestią jest zapewnienie opieki medycznej. Biorąc pod uwagę, że na imprezach jest przeważnie większa ilość osób dobrze jest mieć na terenie obiektu kogoś z wykształceniem medycznym nawet jeśli nie nakazują tego przepisy. W przypadku wypadku taka osoba zapewni poszkodowanej czy poszkodowanym fachową opiekę do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Będzie to również pomoc w przypadku omdlenia czy gorszego samopoczucia któregoś z uczestników.

Następnym krokiem jest organizacja cateringu. Podczas imprez takich jak festyn, piknik czy koncert zapewnione powinny być różne rodzaje napojów oraz gastronomii. Oczywiście jeśli będzie to piknik kulinarny to ta część będzie stanowić również główny punkt programu jednak nawet podczas koncertu czy regat warto jest zapewnić większy wybór usług. Podczas koncertów pojawi się z pewnością mnóstwo młodych ludzi dla których piwo jest istotną częścią imprezy natomiast podczas festynu na terenie ZOO nie powinno zabraknąć popcornu i waty cukrowej a także oranżady. Usługi cateringowe potrafią zaważyć na tym, czy impreza będzie udana czy nie, gdyż nikt nie będzie bawić się dobrze, jeśli będzie głodny lub spragniony albo jeśli jedzenie okaże się niesmaczne.

Ważną sprawą jest przewidzenie warunków pogodowych. Jeśli pogoda może spłatać figla i zacznie padać lub słońce będzie wyjątkowo mocno przygrzewać ratunkiem mogą okazać się rozstawione wcześniej namioty pod którymi ustawione zostaną ławki i stoły. Ludzie z przyjemnością przeczekają ulewę posilając się ciepłą zupą albo schłodzą się w cieniu popijając zimną lemoniadę.

Ogromną popularnością podczas każdej imprezy, małej czy dużej, masowej czy prywatnej, cieszy się grill. Kiełbasa, karkówka, boczek ale też grillowane warzywa i owoce wszędzie znajdą swoich fanów.

Niemal na każdej imprezie plenerowej zapewnić należy muzykę. Jeśli punktem programu nie będzie występ zespołu a na przykład pokaz lotniczy to ludzie na pewno z przyjemnością pobawią się przy muzyce już po pokazie.

Jeśli impreza skierowana jest do dzieci, warto zapewnić im dmuchane zabawki, zjeżdżalnie i karuzele a także zawody, gdzie wygrać mogą drobne upominki. Takie imprezy dziecko wspomina później tygodniami.

Po udanej imprezie pamiętać należy o pracach porządkowych i przywróceniu terenu do jego pierwotnego stanu.