Prowadzenie własnej restauracji w Polsce

Jeśli ktoś pasjonuje się kulinariami i gotowaniem, a zarazem chce sprawić, by stało się to jego sposobem na życie – może pomyśleć o prowadzeniu zarobkowej działalności w tym kierunku. Założenie własnej restauracji jest bardzo kuszące ze względu na intratne zyski oraz prestiż związany z tą branżą. Prowadzenie biznesu gastronomicznego wiąże się jednak z pewnymi obowiązkami.

Własna restauracja – podstawowe przepisy prawne

Na początku trzeba jasno podkreślić, że każda restauracja, nawet ta najmniejsza, jest działalnością gospodarczą. By dołączyć do polskiego rynku gastronomicznego, należy przede wszystkim założyć działalność gospodarczą. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać jej formę prawno-organizacyjną. W tym z chęcią pomoże polsko-austriacka kancelaria prawnicza SMR Law (Sokolsky & Madany). Przeprowadzimy naszych klientów bezproblemowo przez proces rejestracji spółki w urzędzie oraz załatwienie wszelkich formalności prawnych.

SMR Law – dla Ciebie, dla biznesu

Pracownicy kancelarii SMR Law doskonale znają i rozumieją potrzeby zarówno ludzi biznesu jak i zwykłych obywateli potrzebujących pomocy prawnej. Procedury zakładania własnej restauracji mogą wydawać się skomplikowane. Nie różnią one się jednak zbytnio od zakładania zwykłej firmy. Główna różnica polega na większych wymogach co do bezpieczeństwa – sanepidu oraz ochrony przeciwpożarowej. Lokale gastronomiczne często wyposażone są w sprzęty takie jak kuchenki gazowe, piecyki elektryczne, co może stanowić potencjalne niebezpieczeństwo.

Chociaż ilość spraw do załatwienia może przytłaczać, zwłaszcza początkującego przedsiębiorcę, zapewniamy, że prawnicy działający z ramienia naszej kancelarii cierpliwie odpowiedzą na wszystkie pytania. Dlatego też warto zwrócić się do nas na samym początku, nawet jeśli dopiero planujesz rozpoczęcie prowadzenia własnego biznesu.

Atrakcyjne ceny i indywidualne podejście do klienta

Pracownicy kancelarii dokładają wszelkich starań, by zakładanie własnej działalności przez klientów SMR Law przebiegało bez przeszkód. Przepisy prawne obowiązujące młodych przedsiębiorców bywają dość zawikłane, jednakże nasi prawnicy potrafią rozwikłać nawet najbardziej złożone zagadnienie.

Każdy klient jest u nas traktowany bardzo indywidualnie – wierzymy, że za każdym paragrafem przede wszystkim stoi człowiek, razem ze swoją historią i pewnymi uzasadnionymi oczekiwaniami co do funkcjonowania biznesu. Dlatego też coraz więcej osób zgłasza się do nas nie tylko w sprawach kryzysowych, ale także przy zwykłym zasięgnięciu opinii na temat prowadzonej działalności. Pamiętaj – nieznajomość własnych praw szkodzi, a my możemy wybawić Cię z tego kłopotu, rozwiewając Twoje wątpliwości.